Back to top

Részletes program XX. SZMMN / Programul detaliat al ZCMS

Fontosabb kulturális rendezvények: 

Már csak pár nap választ el a XX. Szeben Megyei Magyar Napoktól!

 

Napok kérdése és kezdetét veszi megyénk legnagyobb magyar rendezvénysorozata. Tíz nap és közel 20 program fedi le a megye magyarlakta településeit, pontosabban kilencet.

A rendezvény részletes programja itt olvasható:

Október 19. – péntek

19:00 - Kolozsvári Magyar Opera – Operettvarázs, Traube terem, Medgyes

Október 20. – szombat

11:00 – Stonehill Gyerekkoncert, Traube terem, Medgyes

18:00 – Titán Zenekar koncert, City Hall Lounge, Medgyes

20:00 – Kosaras szüreti bál, Kulturotthon, Küküllőalmás

20:00 – Robi and the HallucinatorZ koncert, Oldies Pub, Nagyszeben

Október 21. – vasárnap

10:00 – 1956-os megemlékezés és koszorúzás, Református templom, Medgyes

17:00 – Gyöngyvirág néptánccsoport és a Dili Kvartett, Kulturotthon, Balázstelke

17:30 – Filmvetítés [HU], Iskola, Bólya

Október 22. – hétfő

18:00 – Kádár Annamária mesepszichológus előadása: Önbecsülés és küzdőképesség megalapozása a gyerekkorban, Millennium-Ház, Medgyes

Október 23. – kedd

11:00 – Bábszínház – Világszépnádszál, Traubeterem, Medgyes

Október 24. – szerda

18:30 - Filmvetítés [HU],ReformátusParókia, Erzsébetváros

 

Október 25. – csütörtök

19:00 - Filmvetítés [HU], Millennium-Ház, Medgyes

Október 26. – péntek

18:00 Stand-up comedy és Slam Poetry est, TraubeBorpince, Medgyes

18:00 Kézművestevékenységek, Római Katolikus Plébánia, Kiskapus

Október 27. – szombat

18:00 – Perkö Néptánccsoport, Kulturotthon, Szentágota

20:00 – Szüreti Kosaras Bál, Automecanica vendéglő, Medgyes

Október 28. – vasárnap

18:00 – Budapesti [HU] Metamorf Színház előadás két felvonásban: RejtőJenő: Tévedésből jelentik, Traube terem, Medgyes

Doar câteva zile ne despart de a douăzecea ediție a Zilelor Culturii Maghiare din județul Sibiu!

Șaisprezece programe au pregătit organizatorii pentru a douăzecea ediție a celui mai mare eveniment al comunității maghiare din județ.

Programul detaliat îl găsiți aici:

 

Vineri - 19 octombrie

19:00  Opera Maghiară din Cluj, Sala Traube, Mediaș

 

Sâmbătă - 20 octombrie

11:00  Concert pentru copii Stonehill, Sala Traube, Mediaș

17:00  Concert Trupa Titan, City Hall Lounge, Mediaș

20:00  Balul Strugurilor, Casa de cultură, Alma

20:00  Concert Robi and the HallucinatorZ, Sibiu

 

Duminică - 21 octombrie

10:00  Slujbă și comemorare, Biserica Reformată Mediaș

17:00  Formația de dans Gyöngyvirág, Casa de cultură, Blăjel

17:30  Proiecție de film [HU],  Școala, Buia

 

Luni – 22 octombrie

18:00 Psihlogia Poveștilor [HU] , Casa Millennium, Mediaș

 

Marți - 23 octombrie

11:00  Teatru de păpuși, Sala Traube, Mediaș

 

Miercuri - 24 octombrie

18:30  Proiecție de film [HU], Parohia reformată, Dumbrăveni

 

Joi - 25 octombrie

18:00  Proiecție de film [HU], Casa Millennium, Mediaș

 

Vineri - 26 octombrie

18:00  Seară de Stand-up Comedy și Slam Poetry, Crama Traube, Mediaș

18:00  Activități artizanale, Parohia Catolică, Copșa Mică

 

Sâmbătă - 27 octombrie

20:00  Grupul de dansuri populare Perkő, Casa de cultură, Agnita

20:00  Balul Strugurilor, Sala Automecanica, Mediaș

 

Duminică - 28 octombrie

18:00  Teatrul Metamorf din Budapesta [HU], Sala Traube, Mediaș