RMDSZ küldöttgyűlés Medgyesen
Beszámoló az RMDSZ Szeben megyei szervezetének 2024. szeptember 10-i küldöttgyűléséről
Időpont és helyszín:
2024. szeptember 10., kedd
Millennium-Ház, Medgyes
Résztvevők:
• Orosz Csaba, az RMDSZ Szeben megyei elnöke
• Kémeri Attila, az RMDSZ Szeben megyei ügyvezető elnöke
• Balázs Botond, az RMDSZ medgyesi elnöke
• A megyei állandó tanács tagjai
A küldöttgyűlés témája:
A 2024-es parlamenti és államelnöki választások ütemtervének bemutatása.
A küldöttgyűlést Orosz Csaba vezette, aki ismertette a választások kulcsfontosságú mérföldköveit. Három hét alatt három választás lesz: az államelnöki választások első fordulója november 24-én, a parlamenti választások december 1-én, az államelnöki választások második fordulója pedig december 8-án. Elsőként az aláírásgyűjtés a legfontosabb feladat: Szeben megyéből 1100 aláírás szükséges az elnökjelölt, és 800 aláírás a parlamenti jelöltek támogatására. Az aláírások leadási határideje 2024. szeptember 27.
A parlamenti választásokra 2024. december 1-én kerül sor. Szeben megyében a jelölési határidőig 8 képviselőjelölt és 5 szenátorjelölt nyújtotta be jelölési dossziéját, továbbá a Kárpátokon kívüli megyék képviseletére 5 további jelölt tett eleget az SZKT által meghatározott kritériumoknak. Az RMDSZ Szeben megyei szervezete szeptember 26-án rangsoroló küldöttgyűlést hív össze, amely során eldöntik a listákon szereplő jelöltek végleges sorrendjét.
Az államelnöki választások első fordulójára 2024. november 24-én, a második fordulóra pedig december 8-án kerül sor. Az RMDSZ számára az államelnöki választás kiemelt jelentőséggel bír, mivel a központi kampány részeként olyan jelöltet kívánnak indítani, aki ismert és támogatott a magyar közösségen belül. Az elnökjelölt szereplése a médiafelületeken nemcsak az államelnöki pozícióért folytatott küzdelemben fontos, hanem egyúttal előkészíti a terepet a decemberi parlamenti választásokhoz is. Az RMDSZ célja, hogy a kampány során széles körű mozgósítást érjenek el, és az elnökjelölt személye húzóerőként szolgáljon a decemberi parlamenti választásokon való részvétel növelésére is.
A központi kampány mellett a helyi kampány főként kulturális eseményekre, online jelenlétre és door-to-door akciókra fog építeni. Bár nem lesznek helyi választási irodák, két megyei választási iroda fogja választások szervezését és felügyeletét elvégezni.
Orosz Csaba kiemelte, hogy a helyhatósági választásokon elért sikereket tovább kell vinni, és a Parlamentben vagy kormányzati szinten is képviseletet kell szerezni annak érdekében, hogy a közösségi fejlesztések forrásai biztosítva legyenek.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni